fbpx

Jesenný blog

Jesenná exotika
kompozycja__-107

Jesenné počasie nám tento rok ukazuje svoju pozitívnu stránku v podobe krásneho slnečného počasie s občasnými  rannými  mrazmi a širokú paletu očarujúcich farieb. Preto nastal ten správny čas priniesť teplo do svojho domova v podobe exotických kúskov z najvzdialenejších miest sveta..

V diároch už listujeme na posledných októbrových stranách a pomaly očakávame  náhly príchod chladu či dažďa. Ako priniesť teplo do domova počas  pochmúrnejšieho počasia? Pomôžu nám s tým typické jesenné farby a materiály. V blogu sa zameriame na sušinu, ktorá je jedným z najväčších darov, aké nám, kreatívcom, mohla príroda poskytnúť.

Pod krátkym názvom sušina nájdeme naozaj početnú skupinu kúskov na aranžovanie, od  malých sušených plodín až po celé rastliny. Mnohé z nich navyše krásne voňajú, čím  dokážu  v domácnosti vytvoriť útulnú atmosféru. Ich spoločným znakom je prírodný pôvod  a dlhá trvácnosť. Vďaka tomu, že sú tieto suroviny vysušené, dokážu si svoj tvar,  farbu a tvrdosť  zachovať pri vhodných podmienkach aj niekoľko rokov. Aranžmány  z nich sú teda investíciou  do kvality a dlhej využiteľnosti.

Veľmi obľúbenou sušinou do aranžmánov a kytíc sú krémovej farby bell cups. Môžete si vybraž z dvoch veľkostí medium a mini bell cups.  Svoju cestu k nám začali na ázijskom kontinente, konkrétne v Indii. Majú tvar pohárika alebo nádobky, do ktorej možno naaranžovať mach alebo ich nechať vyniknúť len tak, prázdne. Vybrať si môžete z dvoch veľkostí pričom sa vyznačujú pevnosťou. Populárne sú tiež ich farebné verzie, ktoré dokážu oživiť každý priestor.

Lotos_extra large_i126_10-12cm_350szt
I027_Bell cup drill washed_5-7cm_650pcs
I 132_Mehogany-susz_L9-11cm_1150pcs

Medzi aromatickejšie kúsky v našej ponuke cudzokrajných sušín môžeme zaradiť čínsky  badián. Známy je predovšetkým z kuchyne, a to pre svoju výraznú korenistú chuť. Vďaka  svojmu tvaru v podobe hviezdičiek si však našiel uplatnenie aj ako dekorácia sviečok alebo  súčasť voňavého košíka. Veľmi dobre sa kombinuje aj s ďalšími aromatickými sušinami,  ako sú napríklad paličky škorice a citrusové ovocie. Vhodné sú hlavne výrazne voňajúce  sušené pomaranče, citróny či limetky.

K sušine však nepatria len kvety a plody, ale tiež celé časti rastlín. V jesenných  dekoráciách upútajú pozornosť napríklad listy aloe, ktoré vysušením získali jemne  skrútený tvar. Na vyplnenie plôch môžeme použiť aj listy tiborna alebo dekoračný  islandský mach. V obľube ho majú hlavne floristi, pretože sa dokáže veľmi pekne prispôsobiť a zaujať svojou výrazne zelenou či čiernou farbou. Jedným z najohybnejších  materiálov je však ratan. Ten u nás nájdete v podobe farebných guľôčokmotýlikov na  stonkách alebo dlhých vetvičiek. Zaradiť ho môžete napríklad do kytíc alebo veľkých dekorácií na stôl.

Aby sme však nezostali len pri zahraničných zdrojoch, aj naša príroda nám vie toho veľa ponúknuť. Či už sú to rozličné drevené paličkyhalúzky alebo korene, jesennému aranžmánu dodajú príjemný prírodný nádych. Drevo je veľmi vďačným materiálom a možno s ním pracovať na tisíc rozličných spôsobov. Kreatívnym prvkom v dekoráciách je napríklad brezová kôra, v ktorej sú vyrezané vzory v tvare hviezdičiek,stromčekov alebo drobné kúsky brezovej kôry na zakrytie prázdnych plôch. Nezabudnite pridať aj pár šišiek a tá pravá jesenná atmosféra na seba nenechá dlho čakať. Príďte si po ňu do nášho internetového obchodíku! 

Nechajte sa inšpirovať a vytvorte si svoj jesenný venček zo sušených plodov a prekvapte návštevu už pri dverách. Objavte našu edíciu Natural forest, ktorá učaruje nielen milovníkom natural štýlu.

Zakomponujte pri tvorbe jesenného venčeku drievka, šišky, halúzky, ihličie, prípadne siahnite po exotických plodoch, ktoré nájdete v našej kategórii Sušina.

Celý sortiment našej sušiny nájdete v kategórii Sušina .

Veríme, že sme vás inšpirovali a podnietili vašu tvorivosť, lebo fantázii sa medze nekladú.

Pridajte Komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.